Хронікерс

Гарячі українські новини

Правоохоронці повідомили про підозру організатору проросійської секти в Україні

В Україні викрито та повідомлено про підозру керівнику проросійської секти, що діяла в кожному обласному центрі

Про це інформує пресслужба ОГПУ, передає Хронікерс.

За даними слідства, підозрюваний очолив секту, яка працювала на користь спецслужб РФ. Її осередки діяли у кожному обласному центрі. Під прикриттям створеного проросійського псевдорелігійного проєкту, за допомогою художньої літератури, власних медіа та інтернет-ресурсів упродовж 2002-2023 років учасники злочинної організації поширювали на території України та за її межами антиукраїнські настрої.

Під виглядом місіонерства учасники релігійної секти публічно просували кремлівську ідею про створення союзу слов’янських народів. Вони закликали місцевих жителів приєднуватися до секти та розповсюджувати ідеї кремля.

Також вони пропагували комуністичний режим, поширювали матеріали у яких виправдовували, визнавали правомірною, заперечували збройну агресію РФ проти України, розпочату у 2014 році. Представляли збройну агресію як внутрішній громадянський конфлікт.

Крім того, встановлено, що за період свого існування проросійська секта створила власні «філії» на території РФ, білорусі та ще декількох країн Європи, Центральної Азії та США.

Лідери секти незаконно виїхали за кордон ще навесні 2022 року, використовуючи підроблені документи про зняття з військового обліку. Перебуваючи в одній із європейських країн, вони дистанційно продовжували керувати злочинною організацією в Україні.