Хронікерс

Гарячі українські новини

У Сумах правоохоронець продавав інформацію зі спеціальних баз даних (ФОТО)

Вартість мінімального обсягу інформації становила 200 доларів, наразі правоохоронця звільнено з органів Нацполіції

Про це повідомляє пресслужба Держбюро розслідувань, передає Хронікерс.

В одній із соцмереж зловмисники створили чат-бот, де торгували конфіденційною інформацією. За гроші всі охочі могли отримати відомості фактично про будь-якого громадянина України: від дат перетину ним державного кордону, до придбання та володіння майном. Також популярністю серед клієнтів користувалася інформація про притягнення особи до адміністративної чи кримінальної відповідальності, місце реєстрації тощо.

“У середньому вартість мінімального обсягу інформації становила 200 доларів. Оплату ділки приймали криптовалютою. Після того, як власники чат-бота отримували замовлення на конкретну людину, вони зверталися до правоохоронця, а той своєю чергою, заходив у потрібні бази даних та копіював потрібну інформацію. Нині правоохоронець звільнений з органів Нацполіції України”, – йдеться в повідомленні

Правоохоронець обвинувачується у несанкціонованому копіюванні інформації, що призвело до її витоку (ч. 2, 3 ст. 362 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років.

Матеріали стосовно організаторів такого бізнесу виділені в окреме кримінальне провадження, досудове розслідування у якому триває.