Хронікерс

Гарячі українські новини

На Вінниччині оголосили надзвичайну ситуацію через спалах гепатиту А

У Вінницькій області спалах гепатиту А був визначений як надзвичайна ситуація природного характеру на регіональному рівні. У регіоні посилюються протиепідемічні заходи та вводяться обмеження

Про це повідомила 31 жовтня пресслужба Міністерства охорони здоров’я, передає Хронікерс.

“Епідемічна статистика показує, що джерело інфікування продовжує існувати. Причинами спалаху гепатиту А можуть бути харчові продукти або питна вода. На цих факторах зараз сфокусована робота лікарів-епідеміологів, які розслідують спалах”, – зазначив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Він додав, що за результатами позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій спалах визначено як надзвичайну ситуацію природного характеру обласного рівня.

“Тому у регіоні посилено протиепідемічні заходи: зокрема, тимчасово обмежили продаж товарів домашнього виробництва на ринках, додаткові перевірки проводять на підприємствах, робота яких повʼязана з обслуговуванням населення”, – наголосив санлікар.

Крім того, у Вінницькій області посилили контроль за прибиранням та дезінфекцією громадського транспорту. Під тимчасовою забороною ярмарки та масові заходи з реалізації продукції домашнього виробництва.

Також органи місцевої влади посилюють контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічних правил на ринках міста і області. У Вінниці продовжується дистанційне навчання. 

Також в області триває вакцинація проти гепатиту А.