Хронікерс

Гарячі українські новини

Енергетика і війна: У Києві обговорили перспективи розвитку біометану в Україні

Під час “Газового форуму”, що відбувся у Києві 25-26 жовтня, за підтримки ПрАТ “МХП Еко Енерджи”” експерти у сфері обговорили перспективи нової енергетики — переходу до “зелених” газів, зокрема, біометану. 

Модерував панель голова Global 100%RE Ukraine, президент ПрАТ “МХП Еко Енерджи” Олександр Домбровський, який на початку дискусії заявив, що енергетика в наш час — це інструмент захисту.

“Ми звикли до парадигми “енергетика і мир”, і постійно шукали рішення для енергетичної політики, незалежності і безпеки за формулою миру. А сьогодні повинні шукати абсолютно іншу формулу і осмислювати парадигму “енергетика і війна”. Ми бачимо, що формула війни у технологічному плані швидко змінюється, і такі питання, як надійність, інновації, кібернетичний і фізичний захист нових об’єктів стають все більш важливими”, — говорить Домбровський.

Під час панелі, зокрема, обговорювали такі питання, як потенціал біогазу в Україні, перспективи розвитку галузі, перспективи його експорту до країн Європейського союзу та післявоєнну відбудову.

На думку голови правління Біоенергетичної асоціації України Георгія Гелетухи, Україна має один з найкращих потенціалів біомаси для виробництва біометану, як аграрна держава. 

“Україна може запропонувати одну з найдешевших цін на цю сировину і відповідно може конкурувати з будь-якими сусідами на цьому ринку. Ми маємо досить високу концентрацію біомаси”, — говорить він.

За оцінками асоціації, потенціал виробництва біометану в України — 21,8 млн кубів, що дорівнює внутрішньому видобутку природного газу. Такі об’єми вироблення дозволять України з країни-імпортера стати країною-експортером.

Директор Інституту газу НАН України Геннадій Жук додав, що український ринок зеленої енергетики має потенціал розділення біогазу на вуглекислий газ і біометан і подачу останнього в газопроводи, заправку ним автомобілів тощо.

Також під час панелі розвіяли міф про те, що зелена енергетика шкодить енергетичній системі. Заступник гендиректора компенаї “Gals agro”, яка першо подала біометан в розподільчу трубу, Олег Рябов вважає, що, навпаки, зелена енергетика створює баланс в енергосистемі.

А на думку, Домбровського, усі види зеленої енергетики індивідуальні, кожна має свій окремий підхід і принцип роботи, тож вона тільки підсилює загальну енергосистему країни.

Читайте також: Амбасадори зеленої енергетики в Україні: Що таке і як працює Global 100%RE