Хронікерс

Гарячі українські новини

Німеччина виділить додаткові майже 200 млн євро на підтримку української енергетики

Німеччина надасть Україні додатково 195 млн євро на потреби енергокомпаній цієї зими

Про це повідомляється на сайті Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини, передає Хронікерс.

Згідно з повідомленням, сьогодні відбулися переговори між головою відомства Свеньєю Шульце та віцепрем’єр-міністром України Олександром Кубраковим. За словами Шульце, німецький уряд продовжить підтримувати Україну у захисті критичної енергетичної інфраструктури та в економічному відновленні. Зокрема, буде виділено додаткові 195 млн євро на енергопостачання та виживання компаній в Україні.

Близько половини нових коштів мають бути використані для захисту енергетичної інфраструктури незадовго до початку зими, для відновлення пошкодженої війною української енергосистеми та водночас для забезпечення використання енергоефективних технологій і відновлюваних джерел енергії. З цією метою підтримка буде надана українському постачальнику електроенергії “Укренерго”.

Регіональний фонд енергоефективності Green for Growth Fund також буде поповнено через банк KfW. Це надасть місцевим підприємствам вкрай необхідну фінансову підтримку, зокрема в аграрному секторі.

Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення РФ Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини надало Україні підтримку на близько 1,2 млрд євро.