Хронікерс

Гарячі українські новини


    Warning: Undefined variable $pinterest in /home/u500798741/domains/hronikers.com/public_html/wp-content/themes/royal-news-magazine/header.php on line 155

Хорватія виділить ще 5 млн євро на гуманітарне розмінування в Україні

Уряд Хорватії 12 жовтня надасть ще 5 млн євро на гуманітарне розмінування в Україні на додаток до такої самої суми, виділеної раніше

Про це повідомив прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович, передає Хронікерс із посиланням на Інтерфакс-Україна.

“Ми також, як і Україна, були жертвами агресії, наслідки якої відчуваються десятиліттями. В України будуть дуже великі витрати на розмінування, це буде великий відсоток усіх витрат на відновлення”, – зазначив прем’єр Хорватії.

Він додав, що Хорватія планує завершити розмінування своєї території 2026 року, хоча війна завершилася 1995 року.

“Щоб ви розуміли цей довгостроковий шлях розмінування. 94 сапери були поранені й понад 40 загинуло”, – додав Пленкович.

Він зазначив, що нині загальна увага прикута до Ізраїлю, проте Україна, як і раніше, залишається об’єктом агресії, що триває вже майже 600 днів, і потребує продовження масштабної допомоги.

“Як країна, що пройшла війну й агресію, хочемо допомогти в різних нішах: розмінування та фіксація воєнних злочинів, що ми також робили”, – зазначив прем’єр Хорватії.

За його словами, у розмінуванні Україні потрібна підтримка фінансова, оперативна, технічна й експертна. “Треба вже зараз працювати над стратегією розмінування”, – наголосив Пленкович.