Хронікерс

Гарячі українські новини

За хабарі “списували” ухилянтів: затримані ще троє військкоматівців та посадовець ВЛК (ФОТО)

Служба безпеки ліквідувала ще 7 схем ухилення від мобілізації, які діяли у різних регіонах України

“На гарячому” затримали організаторів оборудок, серед яких посадовці військкоматів та співробітник військово-лікарської комісії. Про це повідомляє пресцентр СБУ, передає Хронікерс.

За гроші зловмисники “допомагали” військовозобов’язаним уникнути призову та виїхати за межі України на підставі підроблених документів або в обхід контрольно-пропускних пунктів.

Вартість таких “послуг” становила від 500 до 8,5 тисячі доларів. Сума залежала від терміновості та способу втечі за кордон.

Завдяки оперативному реагуванню СБУ вдалося запобігти нелегальному виїзду до країн Євросоюзу більше сотні потенційних призовників.

▫️ У Києві затримали двох громадян однієї з країн Південного Кавказу, які продавали підроблені документи про багатодітне батьківство чи волонтерську діяльність. Також зловмисники виводили своїх клієнтів за кордон через заздалегідь підготовлені лісові стежки на Закарпатті.

▫️ На Львівщині військові контррозвідники затримали посадовицю відділення рекрутингу та комплектування райвійськкомату, яка вимагала 17 тисяч доларів з двох працівників місцевого підприємства.

▫️ В Івано-Франківській області затримали начальника одного з районних військкоматів. За хабарі він “списував” місцевих чоловіків з військового обліку за станом здоров’я.

▫️ На Черкащині повідомили про підозру секретарю районної військово-лікарської комісії, який “торгував” фіктивними довідками про наявність “тяжких” захворювань. До незаконної діяльності він залучив свого колегу – лікаря ВЛК.

▫️ На Кіровоградщині затримали посадовця одного із райвійськкоматів, який у змові з членами ВЛК підробляв медичні висновки і продавав їх військовозобов’язаним.

▫️ Крім того, на Одещині за матеріалами СБУ 5,2 року тюрми отримав ділок, який намагався переправити за кордон групу ухилянтів поза пунктами пропуску.