Хронікерс

Гарячі українські новини


    Warning: Undefined variable $pinterest in /home/u500798741/domains/hronikers.com/public_html/wp-content/themes/royal-news-magazine/header.php on line 155

Заробляли на ухилянтах: на Одещині викрили на корупції все керівництво районної ВЛК (ФОТО)

В Одеській області правоохоронці ліквідували масштабну схему ухилення від мобілізації

На оборудці викрито все керівництво однієї з районних військово-лікарських комісій, яке діяло у складі злочинної групи. Про це повідомляє пресцентр СБУ, передає Хронікерс.

За гроші посадовці “допомагали” військовозобов’язаним “відкосити” від призову на підставі фіктивних документів про непридатність до служби за станом здоров’я. Для цього фігуранти “продавали” своїм клієнтам підроблені медичні висновки з наявністю “тяжких діагнозів”.

Протягом доби організатори оборудки могли “наштампувати” понад 20 фальшивих меддовідок.

За даними слідства, для того щоб “пропустити” через місцеву ВЛК ухилянтів з інших регіонів, посадовці виготовляли для них фіктивні документи внутрішньо переміщених осіб.

Вартість корупційних “послуг” становила від 7 до 10 тисяч доларів. Сума залежала від терміновості виконання “замовлення”.

Одержану підробку ухилянти використовували для зняття з військового обліку і подальшого виїзду за кордон.

На підставі зібраних доказів голові та двом секретарям районної ВЛК повідомили про підозру за такими статтями КК України:

▪ ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 32, ч. 1 ст. 336 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 32, ч. 1 ст. 366 (службове підроблення, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Крім того, встановлено особи і повідомлено про підозру 5 чоловікам, які намагались скористатися “схемою” для ухилення від мобілізації та незаконного виїзду за кордон. Підозра оголошена за ст. 336 КК України (ухилення від призову на військову службу). 

Наразі вирішується питання щодо обрання для фігурантів запобіжного заходу. Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до “схеми”.