Хронікерс

Гарячі українські новини

Болгарія планує скасувати заборону на імпорт агропродукції з України

Болгарія хоче від 15 вересня відмовитися від заборони на імпорт деяких сільгосптоварів з України

Відповідний проєкт рішення затвердив Комітет з питань економічної політики та інновацій парламенту Болгарії, повідомляє Хронікерс із посиланням на Європейську правду.

Десять членів комітету проголосували “за” проєкт рішення, четверо були “проти”, двоє утрималися. Остаточне рішення парламент має ухвалити на пленарному засіданні.

У проєкті рішення йдеться, що Болгарія не підтримує продовження після 15 вересня надзвичайного заходу щодо заборони імпорту до Болгарії, Польщі, Угорщини, Румунії та Словаччини насіння пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України. Документ дає доручення Раді міністрів вжити необхідних заходів для висловлення цієї позиції.

Голова Національної асоціації виробників зерна Ілія Проданов заявив, що рішення не містить аналізу наслідків, які виникнуть із нього, а текст “ставить під загрозу болгарських виробників”.

За словами Проданова, таке рішення загрожує аграрній галузі в країні. Він попередив, що нинішня напруга в секторі “колись вихлюпнеться надзвичайно масштабно” і заявив, що асоціація захищатиме інтереси виробників “усіма можливими способами”.