Хронікерс

Гарячі українські новини

На Сумщині правоохоронець продавав росіянам персональні дані українців з державних баз

Кіберфахівці СБУ викрили на Сумщині схему продажу персональних даних українських громадян

Співробітник оперативного підрозділу ГУ Нацполіції Сумщини отримував з баз даних державних органів – прикордонної та міграційної служб України конфіденційну інформацію, яку в подальшому інші причетні до оборудки фігуранти продавали зацікавленим особам. Про це повідомляє пресцентр СБУ, передає Хронікерс.

Пошук потенційних покупців конфіденційних даних організатори схеми здійснювали на тематичних форумах в Інтернеті.

“Клієнти” замовляли ділкам потрібну інформацію із баз даних українських державних органів та сплачували обумовлену суму у криптовалюті.

Вартість кожного “замовлення” складала кількасот доларів, в залежності від обсягу.

Після цього зловмисники несанкціоновано отримували та передавали “клієнтам” дані з інформаційних баз через закриті канали електронного зв’язку.

За даними СБУ, серед “клієнтів”, яким надавали такі “послуги”, були, у тому числі громадяни та мешканці росії та Казахстану, а зміст інформації міг становити інтерес для спецслужби рф з метою використання на шкоду інтересам України.

У ході проведення санкціонованих обшуків за місцем проживання та роботи одного з учасників схеми – співробітника поліції, правоохоронці виявили та вилучили:

• комп’ютерну техніку,

• флеш-накопичувачі,

• мобільні телефони, які містять докази протиправної діяльності.

Зловмиснику повідомили про підозру за ч. 2 ст. 362 КК України (несанкціоноване копіювання інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах, що призвело до її витоку, вчинені особою, яка має право доступу до такої інформації).

СБУ перевіряє можливий зв’язок підозрюваного до співпраці зі спецслужбою країни-агресора.