Хронікерс

Гарячі українські новини

В Енергодарі сильне задимлення через пил із золовідвалів Запорізької ТЕС (ВІДЕО)

Окупанти створюють нову загрозу для екологічної безпеки

В тимчасово окупованому Енергодарі вже протягом місяця мешканці регулярно спостерігають значне задимлення на вулицях (особливо першого мікрорайону), спричинене роздмухуванням пилу з золовідвалів Запорізької ТЕС. Про це повідомляє мер Енергодара Дмитро Орлов, передає Хронікерс.

Золовідвали – це місця складування золи та шлаку, які утворюється в процесі роботи теплової електростанції при спалюванні твердих палив. Ці відходи мають високу концентрацію отруйних речовин. При висиханні утворюють пил, який здатен переміщуватися на значні відстані. Для безпечного утримання золовідвалів необхідно регулярно поливати пил водою, як це робили працівники підприємства до окупації.

“На сьогодні ми бачимо, що через недолуге “управління” окупантів, регулярні обстріли та відсутність належного утримання золовідвалів утворюються великі хмари пилу, які розносяться вітром по місту”, – зазначив мер.

За його словами, ця ситуація спричинена не тільки погодними умовами. Останнім часом окупанти придумали собі ще й нову розвагу: як тільки вітер посилюється, вони влаштовують автомобільні перегони прямо по золовідвалу, тим самим значно посилюючи підіймання пилу в атмосферу.

На думку Орлова, таким чином загарбники планують чергові переміщення своєї техніки, або ж інші злочини, “сховавшись від пильного ока містян в густих хмарах пилу”.