Хронікерс

Гарячі українські новини


    Warning: Undefined variable $pinterest in /home/u500798741/domains/hronikers.com/public_html/wp-content/themes/royal-news-magazine/header.php on line 155

СБУ накрила підпільну типографію, де виготовляли фальшиві паспорти для “легалізації” росіян в Україні та ЄС (ФОТО)

Служба безпеки спільно з Нацполіцією заблокувала ще одну міжрегіональну схему виготовлення і продажу підроблених документів України

У декількох областях нашої держави викрили організатора оборудки і 3-х його спільників. Зловмисники пропонували своїм клієнтам фальшиві паспорти, водійські посвідчення, свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів і державні акти права власності на землю. Про це повідомляє пресцентр СБУ, передає Хронікерс.

Серед клієнтів були громадяни РФ, які на підставі фейкових документів намагалися “легалізуватися” в Україні або виїхати до Євросоюзу.

Вартість підробки залежала від складності документа і терміновості його виготовлення.

Так, наприклад, за одну фейкову ID-картку громадянина України ділки просили 1,1 тис. доларів, а фейкове посвідчення водія продавали за 600 доларів.

При цьому, щомісяця фігуранти виконували від 100 і більше “замовлень”.

Крім того, вони виготовляли фіктивні висновки медкомісій щодо непридатності до військової служби за станом здоров’я. Таку послугу ділки оцінювали від 5 до 10 тис. доларів.

Під час більше 150 обшуків у підпільному “цеху”, а також за адресами проживання і роботи фігурантів у Київській, Рівненській, Харківській, Одеській і Закарпатській областях виявили:

  • бланки фальшивих документів;
  • обладнання для виготовлення підробок та нанесення на них голографічних захисних елементів;
  • печатки і штампи, які використовували у незаконній діяльності.

Організатору схеми, його “кур’єру” з Бучі, а також двом спільникам з Рівного і Харкова повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України.

Двоє із вищевказаних фігурантів уже перебувають під вартою. Також планується повідомлення про підозру ще одному учаснику схеми із Рівного і нотаріусу з Харкова.

Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми.