Хронікерс

Гарячі українські новини

Оголошено підозру колишній поліцейській, що погрожувала депортувати дітей з Харківщини

ДБР повідомило про підозру колишній працівниці правоохоронного органу з Харківщини, яка погрожувала вивезти українських школярів до Бєлгорода

Про це інформує пресслужба ДБР, передає Хронікерс.

Працівники ДБР повідомили про підозру колишній працівниці правоохоронного органу з селища Великий Бурлук Куп’янського району, яка під час захоплення регіону військами рф добровільно погодилася служити загарбникам у так званій “народній міліції”.

Встановлено, що під час роботи на агресорів жінка влаштовувала репресії проти місцевих мешканців, які не пускали своїх дітей до школи. Батьки категорично не погоджувались на навчання за російськими стандартами освіти. Відомо про декілька таких фактів.

Зокрема, підозрювана разом з озброєними військовими рф увірвалися в будинок, де виховувалося троє неповнолітніх дітей. Вимога була одна: або діти ходять до школи й вчаться за російською програмою, або їх заберуть у батьків та примусово вивезуть до Бєлгорода.

Також фігурантка була змушувала місцевих комерсантів ставати на облік в окупаційній податковій інспекції та сплачувати податки в казну загарбників. Тим, хто не погоджувався, вона погрожувала відібрати бізнес. Під час звільнення селища жінка втекла слідом за військовими рф.

Колишня працівниця правоохоронного органу заочно підозрюється у добровільному зайнятті посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі до 15 років. Процесуальне керівництво здійснює Харківська обласна прокуратура.