Хронікерс

Гарячі українські новини

Пригожин збирався під час бунту взяти в полон Шойгу та Герасимова, – WSJ

У ході збройного заколоту у суботу, 24 червня, власник ПВК “Вагнера” Євген Пригожин планував взяти в полон міністра оборони росії Сергєя Шойгу та керівника Генштабу Валерія Герасимова

Про це повідомляє американське видання The Wall Street Journal, передає Хронікерс.

Видання з посиланням на західну розвідку пише, що Пригожин збирався захопити Шойгу та Герасимова під час рейду до Ростова-на-Дону. Проте ФСБ дізналася про план за два дні до того. Хоч початковий план Пригожина мав добрі шанси на успіх, але після витоку інформації про змову керівнику найманців довелося імпровізувати.

За даними WSJ, про плани Пригожина знали і західні розвідники – завдяки супутниковим знімкам та перехопленням електронних повідомлень.

На думку джерел видання, план засновника “Вагнера” цілком міг бути реалізованим, а невдачі зазнав лише після витоку інформації про змову, що змусило його імпровізувати.

“Дізнавшись про витік, Пригожину довелося почати діяти раніше, ніж планувалося. За даними західної розвідки, легкість, з якою війська “Вагнера” взяли Ростов, показує, що деякі командири регулярних військ могли бути частиною змови”, – зазначають у повідомленні.