Хронікерс

Гарячі українські новини

Полонений “вагнерівцями” російський підполковник розповів про конфлікт з ПВК та пожалівся на тортури (ВІДЕО)

Веневітін побував у полоні ворожої ПВК та після звільнення розповів, як на нього здійснювали тиск найманці

Підполковник ЗС РФ Роман Веневітін, якого раніше взяла у полон російська ПВК “Вагнер”, висловився про очільника формування Євгена Пригожина та дії його бійців. Про це повідомляє Хронікерс із посиланням на його відеозвернення.

Він розповів подробиці свого потрапляння в полон.

“Я об’їжджав свої підрозділи та передові порядки, шлях мені перегородили найманці ПВК. Для цього не було жодних підстав. Терпіти це я як бойовий офіцер не збирався”, – згадав він.

За словами військового, він роззброїв “вагнерівців” та облаяв їх, однак згодом опинився в полоні.

“Тримали у підвалі, знущалися так, як не знущався б будь-який озлоблений російський солдат над полоненим солдатом ЗСУ. Мене побили, не давали спати, тричі за ніч мене просто витягували з підвалу і намагалися розстріляти”, – розповів Веневітін.

Відео, оприлюднене ПВК, росіянин назвав результатом тиску. Більш того, він заперечив мінування тилів “вагнерівців” своєю бригадою та назвав звинувачення в цьому брехнею.

“Це не тили “Вагнера”, це зона відповідальності 72 бригади. Ця заява – це продукт запаленої свідомості піар-служби “Вагнера” та спроба дешевої й цинічної інформаційної атаки на керівництво Міністерства оборони”, – сказав окупант.

Російський підполковник зізнався, що напруга між його бригадою та найманцями виникла з перших днів їхнього спільного перебування на Бахмутському напрямі. За словами російського окупанта, бойовики провокували військовослужбовців ЗС РФ на конфлікти, погрожували вбивством, змушували підписувати контракти з компанією. Окрім того, Веневітін заявив, що найманці вкрали у військових два танки, чотори гармати, вантажівку та БМП і повертати військову техніку відмовляються, бо вважають її своїм трофеєм. Він повідомив, що техніка досі не була повернена міністерству та вважається у формуванні “трофейною”.

“Був випадок, пов’язаний із загрозою фізичної розправи над бійцями роти РЕБ, яких оточили та обіцяли “обнулити” лише за те, що вони працювали не так, як хотілося “вагнерівцям”. Був викрадений старшина одного з наших батальйонів, його мучили, катували, бризкали в очі кислотою, обливали бензином та підносили запальничку. Було викрадено начальника штабу, якого побили, відібрали автомобіль і викинули зв’язаним у районі бойових дій”, – розповів Веневітін.

Також він згадав випадок, коли найманці побили та зґвалтували армійця, що призвело до самогубства. Окрім того, за словами військового, “вагнерівці” викрадали російських солдатів, використовували їх як рабів та намагалися обмінювати на боєприпаси.

Веневітін звинуватив Пригожина у дискредитації ЗС РФ та спробах представити формування як єдине ефективне. Також окупант виразив впевненість у перемозі Росії у нібито війні проти НАТО.

Повна версія відеозвернення Веневітіна.