Хронікерс

Гарячі українські новини

Падіння рівня води через підрив Каховської ГЕС несе мінімальні загрози для ЗАЕС, – Британська розвідка

Безпека Запорізької АЕС, розташованої в окупованому Енергодарі на березі Каховського водосховища, навряд чи матиме додаткові проблеми найближчим часом після підриву дамби Каховської ГЕС

Про це йдеться у звіті оборонної розвідки, опублікованому у твіттері Міністерства оборони Великої Британії, передає Хронікерс.

“Запорізька АЕС, розташована за 120 км від дамби, навряд чи зазнає негайних додаткових безпекових проблем унаслідок падіння рівня води у водосховищі”, – наголошується в повідомленні.

У звіті наголошується, що контрольована РФ дамба частково обвалилася близько 3:00 ночі 6 червня, а вже о 12:00 уся східна частина дамби й більша частина гідро- та інженерної інфраструктури були знесені.

“Рівень води в Каховському водосховищі перед обваленням був рекордно високим, що призвело до затоплення території нижче за течією особливо великим об’ємом води… Конструкція дамби, ймовірно, й надалі руйнуватиметься протягом наступних кількох днів, що спричинить додаткову повінь”, – зазначають у розвідці.