Хронікерс

Гарячі українські новини

СБУ повідомила про підозру двом колаборантам, які пішли на співпрацю з окупантами на Запоріжжі

Співробітники Служби безпеки зібрали докази добровільної співпраці з ворогом ще двох колаборантів, які обіймають “посади” в органах місцевої влади на тимчасово окупованих територіях Запорізької області

Про це повідомляє пресслужба Запорізької ОВА з посилання на СБУ, передає Хронікерс.

Підозру від СБУ отримав мешканець Бердянська, який ще з 2014 року є активним прихильником “руського мира”. На початку окупації Бердянського району дуже радів приходу військових рф. В обмін на лояльне ставлення усіляко догоджав окупантам, за що був призначений начальником так званого “отдела ЖКХ ВГА г. Бердянска и Бердянского района”.

Інший колаборант – мешканець Енергодара – теж активно співпрацює з росіянами. З початком широкомасштабного вторгнення рф в Україну, він добровільно пішов на співпрацю з окупаційною адміністрацією та запропонував свої послуги. Його призначили начальником псевдооргану “Управление труда и социальной защиты населения города Энергодар”, що є структурним підрозділом незаконного органу влади, мовою оригіналу – “Военно-гражданской администраци города Энергодар”.

На своїх “посадах” зрадники усіляко сприяють діяльності окупаційної влади, беруть активну участь в організації та проведенні пропагандистських акцій, на яких активно агітують земляків підтримувати окупантів.

Вони свідомо надають сприяння окупантам в управлінні захопленими об’єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв’язку, що перебувають у комунальній власності. 

Дії колаборантів кваліфікували за ч. 5 ст. 111-1 (добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора) КК України. 

Відносно обох зрадників обвинувальні акти направлені до суду. Їм загрожує до 10 років позбавлення волі.