Хронікерс

Гарячі українські новини

“Рік полону”: у центрі Києва провели марш на підтримку полонених захисників “Азовсталі” (ФОТО)

В суботу, 20 травня, у Києві відбулася хода “Чекаємо додому героїв Маріуполя”, приурочена до річниці виходу Маріупольського гарнізону із заводу “Азовсталь”. Вже рік більшість захисників перебуває у полоні ворога

Про це повідомляє Хронікерс.

Захід організований патронатною службою “Азова”. За словами організаторів, головна мета ходи – вкотре привернути увагу міжнародних інституцій на те, що більшість захисників “Азовсталі” досі перебувають у російському полоні.

У марші взяли участь рідні та близькі полонених, а також сімʼї загиблих на “Азовсталі”, зокрема, матері та дружини. Вони пройшли від парку Шевченка до Майдану Незалежності, де поклали квіти до прапорців пам’яті навпроти будівлі Головпоштамту.

Учасники ходи тримали в руках плакати з написами: “Поверніть Азов”, “Моє серце вже рік у полоні”, “Памʼятайте, говоріть, поверніть”, “Рік полону”.

Рідні захисників, а також представники патронатної служби та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими​​, звернулися до міжнародних установ із закликом до активних дій задля визволення бійців.

Один з представників Коордштабу вибачився перед близькими військових за те, що ті за рік так і не дочекалися своїх чоловіків додому.

Також присутні вшанували хвилиною мовчання памʼять полеглих захисників.

З 16 по 20 травня 2022 року 2439 українських захисників у кілька етапів вийшли з металургійного заводу “Азовсталь” після 86 днів оборони Маріуполя та потрапили у російський полон.

За рік з полону вдалося повернути приблизно 500 оборонців “Азовсталі”, близько 2 тисяч азовців все ще залишаються у неволі.