Хронікерс

Гарячі українські новини

“єВідновлення”: В Дії можна буде отримати компенсацію за пошкоджене житло

10 травня стартувала програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”

Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, передає Хронікерс.

“Відсьогодні всі громадяни, чиє житло отримало незначні пошкодження внаслідок збройної агресії РФ і яке ще не було відремонтоване, зможуть скористатись послугою “єВідновлення” для отримання державної допомоги для відновлення свого житла. Йдеться, перш за все, про заміну вікон чи дверей, ремонт покрівлі тощо”, – повідомили у міністерстві.

Подати заявку на допомогу можна в “Дії”, і вже протягом місяця спеціальна комісія при громаді повинна прийняти рішення щодо надання такої допомоги.

Скористатися послугою можуть усі громадяни України, чиє житло було пошкоджено внаслідок бойових дій і підлягає відновленню. Це стосується квартир, приватних будинків та інших житлових приміщень — наприклад, кімнат у гуртожитку.

Пріоритет надаватиметься:

учасникам бойових дій,
людям з інвалідністю внаслідок війни,
ветеранам війни,
членам сімей загиблих військових,
мобілізованим,
багатодітним родинам,
людям з інвалідністю І та ІІ групи,
батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу;
опікунам/піклувальникам,
прийомним батькам та патронатним вихователям,
дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування.

“Громадяни, які вже відремонтували своє житло, наразі не можуть претендувати на державну допомогу. Ми вже працюємо над механізмом відшкодування, зокрема і через механізм репарацій. Закликаємо зберігати чеки, фотографії, свідчення сусідів чи публікації в ЗМІ щодо свого пошкодженого житла, аби в майбутньому претендувати на частину репарацій Росії”, — зазначають у міністерстві.

Щоб отримати компенсацію, спершу слід подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно, якщо воно ще не було подане. Це можна зробити на порталі чи в застосунку “Дія”, а згодом — також через ЦНАП, нотаріусів або управління соцзахисту.

Далі потрібно відкрити спеціалізований рахунок “єВідновлення” в одному з банків-учасників програми (в банківському застосунку та у відділенні банку). Наразі до програми підключені Монобанк, ПриватБанк, Сенс Банк, А-Банк, ПУМБ. Список ще поповнюватиметься.

Після цього слід подати заяву на компенсацію в “Дії”.

Після подання заявки спеціальна комісія з розгляду питань щодо надання компенсації, створена при органі місцевого самоврядування, розгляне заяву, проведе огляд пошкодженого майна, внесе дані про нього в Реєстр пошкодженого та знищеного майна та визначить суму, яка буде нарахована.

Розрахунок суми допомоги здійснюватиметься на основі ухваленого урядом чек-листа. Він, як і сам порядок надання допомоги, доступний за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/381-2023-п#Text

Строк розгляду заяви та прийняття рішення щодо компенсації не повинен перевищувати 30 календарних днів від дня її подання.

Після цього громадянин, який подав заяву на компенсацію, отримає підтвердження та кошти на спеціалізовану картку “єВідновлення”.

Кошти можна використати на придбання будівельних матеріалів: вікон, дверей, покрівлі, а також на оплату будівельних робіт.

Витратити кошти можна буде тільки на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які мають відповідні коди для роботи, а їх продавці подали заявку на участь в програмі через портал “Дія”.

Використати компенсацію можна буде протягом 1 року з моменту її нарахування.

Уся необхідна інформація про “єВідновлення” публікуватиметься на сайті програми https://erecovery.diia.gov.ua/, а також на офіційному сайті Міністерства відновлення та в його соцмережах.

Додаткові питання можна поставити, звернувшись на урядову гарячу лінію 1545, а також до команди підтримки “Дії”.

За даними обласних військових адміністрацій, з 24 лютого 2022 року було зруйновано або пошкоджено майже 18,5 тисяч багатоповерхових житлових будинків та понад 142 тисячі приватних садиб.