Хронікерс

Гарячі українські новини

На Харківщині затримали ще трьох колаборантів: серед них чиновники райради (ФОТО)

Служба безпеки затримала ще трьох ворожих поплічників під час стабілізаційних заходів у звільнених районах Харківської області

Серед них – двоє мешканців Вовчанського району, колишні посадовці органів місцевого самоврядування. Після окупації частини регіону вони добровільно пішли на співпрацю з росіянами. Про це повідомляє пресслужба СБУ, передає Хронікерс.

За це влітку минулого року зрадників призначили помічниками керівника “територіального управління” окупаційної адміністрації району. На цих “посадах” вони виконували вказівки окупантів щодо підготовки і проведення псевдореферендуму на території захоплених громад.

Для цього колаборанти особисто організовували збори місцевих жителів, де агітували брати участь у фейковому плебісциті і “проголосувати” на користь кремля.

Також зловмисники змушували людей вступати до складу окупаційних “виборчкомів”.

У разі незгоди – погрожували репресіями з боку каральних органів рашистів.

Обом фігурантам повідомили про підозру за статтями КК України:

  • ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • ч. 1 ст. 14 та ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).

Ще одним зловмисником виявився 55-річний мешканець селища Дворічна Куп’янського району, який після захоплення громади приєднався до лав місцевої окупаційної адміністрації. У серпні минулого року він добровільно погодився очолити створене окупантами “управління фінансів” захопленого району.

Там колаборант організовував роботу щодо наповнення “бюджету” окупантів, насамперед для потреб матеріально-технічного забезпечення окупаційних угруповань на східному фронті.

Під час звільнення регіону колаборант втік до Харкова, де намагався “загубитися” та уникнути відповідальності. Співробітники СБУ встановили його місцезнаходження і затримали.

Фігуранту повідомили про підозру за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність). Вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу – тримання під вартою.