Хронікерс

Гарячі українські новини


    Warning: Undefined variable $pinterest in /home/u500798741/domains/hronikers.com/public_html/wp-content/themes/royal-news-magazine/header.php on line 155

В столиці викрили директора громадської організації, який допомагав росіянам легалізуватися за кордоном

Зловмиснику повідомлено про підозру, йому загрожує до восьми років тюремного ув’язнення

Про це інформує Хронікерс з посиланням на пресслужбу НПУ.

В Києві викрили директора громадської організації, який здійснював діяльність з видачі підроблених документів для громадян рф та мешканців тимчасово окупованих регіонів України.

Правоохоронці встановили, що шахрай пропонував клієнтам «допомогу» з виїздом за кордон та подальшим працевлаштуванням в іноземних медичних закладах. Серед послуг: видача міжнародних сертифікатів доброчесності, довідки про набутий досвід, рекомендовані листи та сертифікати про успішне закінчення навчальних курсів. Проте насправді документи були підроблені та не мали ніякої юридичної сили.

Такі послуги коштували до 3 тисяч доларів США. Сума залежала від кількості необхідних документів – від посвідки на підтвердження медичної практики до «повного пакета» з міжнародними зразками. В місяць така діяльність приносила до 100 тисяч доларів США.

У рамках кримінального провадження було проведено 16 обшуків: за адресою розташування підприємства та місцем мешкання фігуранта. Вилучено підроблені документи, печатки, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, чорнову бухгалтерію, пристрої для виготовлення відтиску печаток та інші докази злочинної діяльності.

Слідчі повідомили організатору про підозру у скоєнні злочинів, передбачених трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 190 – шахрайство, вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, ч. 1 ст. 353 – самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи та ч. 3 ст. 358 – підроблення офіційного документа, виготовленні підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, за попередньою змовою групою осіб. Чоловіку загрожує позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.