Хронікерс

Гарячі українські новини

Двоє жителів Харківщини передавали росіянам інформацію про місця розташування ЗСУ (ФОТО)

Контррозвідка Служби безпеки двох інформаторів фсб під час спецоперації у звільнених районах Харківської області

Фігурантами виявились двоє мешканців деокупованого Вовчанська, яких росіяни залучили до проведення розвідувально-підривної діяльності на сході регіону. Зловмисники збирали для окупантів розвіддані про місця базування та переміщення Сил оборони на території Вовчанської громади. Про це повідомляє пресслужба СБУ, передає Хронікерс.

Насамперед окупантів цікавили відомості щодо облаштування оборонних ліній уздовж кордону з рф та пункти тимчасової дислокації підрозділів Служби безпеки та Національної поліції.

Також росіяни розшукували інформацію про поточну суспільно-політичну обстановку у прикордонному регіоні, пункти видачі гуманітарної допомоги мирним мешканцям. Розвіддані потрібні були ворогу для підготовки диверсій та здійснення ракетно-артилерійських обстрілів українських об’єктів.

За даними слідства, одним із учасників ворожої групи є місцевий житель, який відразу після захоплення частини регіону пішов на добровільну співпрацю із загарбниками. При цьому до виконання ворожих розвідувальних завдань він приступив лише на початку цього року.

Згодом до підривної діяльності фігурант залучив свою знайому, яку потім вивів на прямий зв’язок з фсб.

Для комунікації з російською спецслужбою фігуранти використовували месенджер телеграм із дотриманням заходів конспірації.

При обшуках за місцями проживання зловмисників виявили мобільні телефони, які вони використовували для листування з фсб.

Затриманим повідомили про підозру. Наразі їм обрано запобіжний захід – тримання під вартою без права внесення застави.