Хронікерс

Гарячі українські новини

Україна передала Росії 5 важкопоранених окупантів: серед них – єдина жінка, яка була в полоні

Україна репатріювала до Росії ще п’ятьох важкопоранених полонених окупантів, в тому числі єдину жінку, яка перебувала в українському полоні

Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, передає Хронікерс.

Стан п’яти полонених стабілізували, тож вони були придатними для транспортування. Згідно з міжнародним гуманітарним правом, репатріація відбулася без жодних умов для російської сторони. Міноборони РФ заявило про повернення з полону 10 квітня загалом 106 російських військовослужбовців.

Крім того, за даними штабу, у Рамадан – священний місяць для всіх мусульман – Україна передала двох військовополонених мусульман, які воювали у складі армії РФ.

“Це було зроблено на підтвердження нашої пропозиції державі-агресорці обміняти мусульман “всіх на всіх” з обох сторін на знак поваги до культури і традицій”, – йдеться у повідомленні.

Раніше, 24 березня, українська сторона вже репатріювала п’ятьох транспортабельних важкопоранених російських окупантів.

“Проте в місцях утримання в росії та на тимчасово окупованих територіях зараз перебуває значно більше поранених військовополонених, яких держава-окупант згідно з Женевськими конвенціями має негайно повернути без попередніх умов”, – наголосили у Координаційному штабі.