Хронікерс

Гарячі українські новини

Мовний скандал: в Ірпені викладачка податкового університету відмовилась вести лекції українською (ВІДЕО)

У Державному податковому університеті в Ірпені викладачка Любов Воробйова відмовилась вести лекцію українською мовою

Інцидент стався на лекції з філософії – відеозапис з пари 4 квітня студенти опублікували у соцмережах, передає Хронікерс.

Викладачка вела лекцію для першокурсників факультету журналістики російською мовою. Одна зі студенток попросила Воробйову перейти на українську, але та відмовилась.

Натомість професорка запропонувала студентам самостійно вчити філософію і сказала, що на іспиті говоритиме російською.

“Я вам дозволяю не приходити на лекцію. І в “мудлі”, і в підручниках все подається українською мовою – будь ласка, можете опановувати там. А коли ми зустрінемось з вами на іспиті, я з вами буду обов’язково розмовляти російською мовою”, – відповіла Воробйова.

Після дискусії викладачка попросила студентів зайти на платформу Moodle і самостійно прочитати тему “Філософія суспільства”, а в кінці пари – написати тести.

“Зі всіма студентами спілкуюсь українською мовою, але у зв‘язку з тим, що я 35 років викладала філософію російською – це поза моєю свідомістю. Я навіть не фіксую, що перейшла на російську мову. Зараз є дуже багато можливостей опановувати філософію мовою, якою вам зручно. Якщо вам це дуже ріже слух, разрешаю не присутствовать”, – також сказала виладачка.

Викладачка Любов Воробйова

Після розголосу у соцмережах Студентський Парламент ДПУ повідомив, що Адміністрація вишу “вживає відповідних заходів” стосовно цієї викладачки. На час проведення розслідування у закладі викладачку відсторонили від виконання її обов’язків.

На інцидент також відреагували у керівництві вищого навчального закладу. В.о. ректора ДПУ Дмитро Серебрянський наголосив, що офіційно зареєстроване колективне звернення щодо цієї ситуації. Дискусію професорки зі студентами щодо російської мови, відео якої потрапило у мережу, він назвав “ганебною”.

Також Серебрянський зазначив, що після службового розслідування заходи будуть “кардинальні та радикальні”.