Хронікерс

Гарячі українські новини

Альтернативи немає: У Києві обговорили важливість відновлювальної енергетики

У п’ятницю, 7 квітня, у Києві відбулась пресконференція експертної платформи Global 100% з нагоди підписання угоди про співпрацю з німецькими асоціаціями відновлюваної енергетики.

Меморандум націлений на створення та підтримання постійних контактів і посилення співробітництва Німеччини та Україні у сфері відновлювальної енергетики та клімату й розробки заходів, спрямованих на захист екології, зупинки кліматичних змін, прискорення “зеленого” переходу та розвиток експортного потенціалу “зелених” галузей економіки України. В тому числі один із пунктів передбачає розробку Плану зеленої трансформації та декарбонізації національної економіки “RePowerUA”, який ухвалено Єврокомісією.

Голова правління Global 100% RE , Президент МХП Еко Енерджи, член правління Біоенергетична Асоціація України Олександр Домбровський зазначив, що підписання меморандуму надзвичайно важливе в боротьбі з російською агресією: “Ми пам’ятаємо дискусію з німецьким урядом щодо “Північного потоку-2”. Ми одразу казали, що це інструмент війни і, на жаль, наші слова підтвердились. Агресія росії проти України підтвердила, що “Північний потік-2″ і взагалі та політика, коли Європу, особливо Німеччину, посадили на газову голку росії, а енергетика для росії є одним з видів гібридної зброї, несе загрозу”.

Також він додав, що і Україна, і Європа мають усвідомити, що альтернативи, крім зеленої енергетики, у нас немає. “Проблеми глобального потепління і економічного навантаження настільки складні, що єдине рішення — це перехід на зелені технології, — заявив Домбровський. — І публічні заяви мають співпадати з реальними рішеннями, які мають ключове значення для енергетичної безпеки навіть в умовах війни”. 

Голова правління ГС “Українська вітроенергетична асоціація” Андрій Конеченков вважає, що підписання меморандума знакове тим, що Німеччина протягнула руку Україні в важкий період, особливо в сфері енергетичного сектору та відновлювальних джерел енергії.

Але водночас він наголосив і на проблемах в роботі відновлювальної енергетики в Україні: “Ми досі не ухвалили частку законів, які б дійсно підтримали розвиток зеленої енергетики. Ми не можемо добудувати і ввести в експлуатацію вітряні станції. Хоча в Одеській області саме вітряна енергетика частково врятувала від блекауту”. 

Підписання меморандуму під час війни — це сигнал, що нас підтримують нра цьому шляху, вважає голова правління ГС “Біоенергетична асоціація України” Георгій Гелетуха.

За його словами, оскільки Україна має найбільші сільськогосподарські площі і, відповідно, найбільше сировини для біогазу, вона може зайняти близько 10-20% ринку біометану в Європі. І додав, що цьогоріч в Україні роботу розпочнуть п’ять заводів з виробництва біометану.

А директор Global 100% RE, голова Українська асоціація Енергосервісних компаній Олексій Корчміт підкреслив, що наразі жоден енергоефективний проект на сьогодні не реалізується без вкраплень зеленої енергетики: “Всі поліклініки, лікарні ставлять сонячні батареї, усі, хто може, встановлюють вітрові станції, а теплові насоси зараз розглядаються насамеред, як заміна газового централізованого опалення”.