Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/u500798741/domains/hronikers.com/public_html/index.php on line 1
Протидія російській пропаганді: Про що говорили на форумі “Інформаційний фронт України: Вінничина” - Хронікерс

Хронікерс

Гарячі українські новини


    Warning: Undefined variable $pinterest in /home/u500798741/domains/hronikers.com/public_html/wp-content/themes/royal-news-magazine/header.php on line 155

Протидія російській пропаганді: Про що говорили на форумі “Інформаційний фронт України: Вінничина”

У четвер, 30 березня, у Вінниці відбувся форум “Інформаційний фронт України: Вінничина”. Форум зібрав десятки журналістів, блогерів та громадських діячів з усього регіону і не тільки, аби обговорити питання інформаційної безпеки під час війни. Зокрема — питання протидії російській пропаганді, як прямій, так і замаскованій, що поширюється так званими ліберальними росіянами, а також протидії російським ІПСО.

Головні спікери форуму — речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, Надзвичайний і Повноважний посол України, дипломат, Голова правління “Українського кризового медіа-центру” Валерій Чалий, виконавчий директор “Українського інституту майбутнього” Вадим Денисенко та політтехнолог Сергій Гайдай. В якості особливого гостя запросили Героя України, льотчика Вадима Ворошилова з позивним Karaya.

Довідково:

Вадим Ворошилов – 28-річний військовий льотчик з позивним Karaya та один із найкращих українських пілотів-винищувачів.

12 жовтня Вадим знищив 5 ворожих дронів на Вінничині і катапультувався, відвівши винищувач від населеного пункту.

Відкрив форум засновник медіахолдингу “Новини Вінниці”, який є одним з партнерів форуму, Микола Філонов: “Основна мета нашого заходу — зібратись наживо. Покращити комунікацію представників засобів масової інформації з представниками силових структур і поговорити про те, чим сьогодні ми всі можемо бути корисні для нашої перемоги”.

Зі вступним словом виступив Вадим Ворошилов. Він наголосив на тому, що інформаційна підтримка вкрай необхідна для Повітряних сил з точки зору питання передачі Україні винищувачів міжнародними партнерами.

Першу дискучійну панель відкрив Юрій Ігнат, який окреслив основні проблеми інформаційного висвітлення роботи, зокрема, Повітряних сил — велика кількість дезінформації та непрофесійне висвітлення подій українськими журналістами. “Всі хочуть спостерігати війну онлайн, але ніхто не думає, що це може нашкодити. Основне побажання для ЗМІ — не нашкодити і перевіряти інформацію”, — сказав речник Повітряних сил.

Він також прокоментував діяльність різних анонімних телеграм-каналів, які повідомляють про пересування, як ворожих ракет і дронів, так і українських літаків. За словами Ігната, це пряма загроза Збройним силам: “Ми їх попереджаємо, що за це може бути правова відповідальність і через їхню діяльність можуть загинути люди”.

Голова правління “Українського кризового медіа-центру” Валерій Чалий, якого модератор заходу Микола Філонов назвав одним з тих людей, завдяки якому ми отримуємо допомогу від США, розповів детальніше про поширення українських наративів в іноземних медіа. Окрім того, він звернув увагу на те, що нашим співгромадянам варто піддавати сумніву навіть ту інформацію, що публікують поважні іноземні ЗМІ.

“Читаючи заголовки закордонних ЗМІ ми маємо не все сприймати на віру, адже навіть світові інформаційні агентства в тумані війни можуть не перевіряти інформацію, — говорить Чалий. — Як приклад, агентство ”Reuters” оприлюднило інформацію про звільнення Нової Каховки через вісім хвилин, після того, як її поширили в мережах. А потім нам, українцям, довелося спростовувати цю недостовірну інформацію”.

Він також додав, що розуміння того, що повномасштабна війна неминуча, було раніше 2022 року, зважаючи на те скільки ресурсів росія вливала в пропаганду за весь час незалежності України. 

Також на форумі виступив виконавчий директор “Українського інституту майбутнього” Вадим Денисенко. Він презентував дослідження суспільних настроїв на росії. За його словами, там не пропаганда шукає свою аудиторію, а аудиторія шукає свою пропаганду.

Згідно з дослідженням, переважна більшість росіян — апатичні і вважають, що від них нічого не залежить, а єдине, що може впливати на їхню думку — порожній холодильник. Яскравим прикладом тому є мобілізація і їхнє ставлення до своїх же військових, як до невдах, які не змогли “відкосити”.

“Російське суспільство можна охарактеризувати ще й так: фаталізм і мазохізм панують там. У них немає емпатії не тільки до українців, а й до власних співгромадян”, — зазначив Денисенко.

Необхідність такого дослідження, на думку спікера, в тому, що в Україні, окрім силовиків, немає жодної інституції, яка б вивчала росіян як явище, відповідно, ми не знаємо нашого ворога. Як приклад можна навести те, що на початку повномасштабного вторгнення українці чекали, що росіяни вийдуть на масові протести проти війни в Україні.

Політтехнолог Сергій Гайдай виступив з промовою про природу пропаганди та протидію ворожій пропаганді: “Пропаганда діє тоді, коли їй вигідно тримати більшість публіки на низькому інтелектуальному рівні. І ця війна зробила для мене величезне відкриття. До 2022 року була думка “росія застосовує величезну пропагандистську машину”. І вони вкладаються в такі інформаційні продукти, яких у нас навіть не було”. Тож єдиний можливий інструмент боротьби з російською пропагандою, за словами експерта — підвищення інтелектуального рівня споживачів інформації.