Хронікерс

Гарячі українські новини

​​СБУ встановила ще п’ятьох колаборантів, які допомагають росіянам підтримувати окупаційний режим на території Запорізької області

Співробітники СБУ зібрали докази добровільної співпраці з ворогом ще 5 колаборантів, які обіймають “посади” в органах місцевої влади на тимчасово окупованих територіях регіону

Про це повідомляє пресслужба Запорізької ОВА, передає Хронікерс.

Зокрема, підозру від СБУ отримав колишній голова одного із селищ Пологівського району. Колаборант ще з 2014 року є активним прихильником “руського мира” та створення “л/днр”. На початку окупації Розівського району він дуже радів приходу військових рф. В обмін на лояльне ставлення усіляко догоджав окупантам, за що був призначений головою так званого “Вишневатского поселкового совета Пологовского района Запорожской области”.

Інший колаборант – мешканець Мелітополя – теж активно співпрацює з ворогом. З початком широкомасштабного вторгнення рф в Україну, він добровільно пішов на співпрацю з окупаційною адміністрацією та запропонував свої послуги. Його призначили заступником голови “военно-гражданской администрации Мелитопольского района Запорожской области”.

Ще одна ворожа поплічниця, колишня начальниця відділу у справах малозабезпечених сімей адміністрації Приазовського району, після повномасштабного вторгнення російських загарбників почала підтримувати прихід “визволителів” та активно проявляла свою проросійську позицію. За це її призначили тимчасово виконуючою обов’язки голови “Администрации Нововасильевского сельского поселения Мелитопольского района Запорожской области”.  

Другий функціонер, колишня державний реєстратор Нововасилівської громади, займала посаду голови “Администрации Нововасильевского сельского поселения Мелитопольского района Запорожской области” з червня по листопад 2022 року. 

Отримала “кар’єрне підвищення” й колишня співробітниця відділу РАЦС Веселівського району, яка була призначена на посаду першого заступника голови окупаційної адміністрації Веселівської громади Мелітопольського району так званої “Веселовской поселковой администрации Мелитопольского района”.

На своїх “посадах” зрадники всіляко сприяють діяльності окупаційної влади, беруть активну участь в організації та проведенні пропагандистських акцій, на яких активно агітують земляків підтримувати окупантів.

Вони свідомо надають сприяння окупантам в управлінні захопленими об’єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв’язку, що перебувають у комунальній власності. 

Також вони брали активну участь в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасового окупованих територіях Запорізької області.

Слідчі СБУ кваліфікували дії колаборантів за ч. 5 ст. 111-1 (добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора) КК України. 

Відносно двох зрадників обвинувальні акти направлені до суду. Їм загрожує до 10 років позбавлення волі.