Хронікерс

Гарячі українські новини

Фінляндія виділить Україні додаткові 29 мільйонів євро допомоги

Фінляндія надасть Україні 29 мільйонів євро гуманітарної допомоги та підтримки співробітництва у сфері розвитку

Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ Фінляндії, передає Хронікерс.

“Щоб полегшити людські страждання та зміцнити країну у розпал війни, Фінляндія виділяє Україні 15 мільйонів євро на гуманітарну допомогу та 14 мільйонів євро на підтримку співпраці з метою розвитку”, – йдеться у повідомленні.

МЗС Фінляндії, посилаючись на дані ООН, зазначає, що гуманітарної допомоги в Україні потребують 17,6 млн осіб – майже половина населення країни.

“Ми не повинні ставати байдужими до війни. У розпал кризи люди повинні отримувати їжу, дах та ліки, а діти повинні ходити до школи. Водночас ми повинні підтримувати Україну, щоб вона теж могла оговтатися від війни”, – говорить міністр розвитку. співробітництва та зовнішньої торгівлі.

У МЗС уточнюють, що:

5 млн євро підуть до Фонду УКГВ Україна Управління ООН з координації гуманітарної допомоги, який безпосередньо підтримує продовольчу безпеку, медичні послуги та розміщення у надзвичайних ситуаціях, а також роботу місцевих організацій з надання допомоги;

Всесвітня продовольча програма (ВПП) та Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) – через них виділяється допомога у розмірі 5,4 млн євро;

частину гуманітарної допомоги надають фінські неурядові організації. Екстрена допомога доставляється і до Молдови, де багато біженців із України;

Фінляндія підтримує освітній сектор України серед іншого через фонд PEACE. Постійна підтримка фонду з боку Фінляндії складає 14 млн євро.

“Виділені зараз 29 млн євро є частиною додаткового фінансування у розмірі 70 млн євро, наданого урядом у 2022 році для підтримки України”, – йдеться в повідомленні.

Як додають у МЗС, на додаток до наміченої загальної суми на 2023 рік виділено 37 млн євро для підтримки України через співпрацю з метою розвитку.