Хронікерс

Гарячі українські новини

КНДР продає зброю Росії: США передало докази в ООН

Докази того, що Пхеньян постачає зброю російській ПВК “Вагнера”, яка використовує її у війні проти України, Сполучені Штати передали до Комітету Ради Безпеки ООН з питань санкцій проти Північної Кореї

Про це на брифінгу 20 січня повідомив координатор Ради національної безпеки Білого дому з питань стратегічних комунікацій Джон Кірбі, передає Хронікерс з посиланням на “Укрінформ”.

Слідкуйте за нами в телеграмі: гарячі оперативні новини тут

“Ми бачили, як представники влади Північної Кореї брехливо заперечували постачання зброї для ПВК “Вагнера”, – нагадав він і додав, що американська сторона вже наводила конкретні випадки таких поставок.

Кірбі продемонстрував журналістам у Вашингтоні супутникові знімки від 18 жовтня, на яких видно, “що 18 листопада п’ять російських залізничних вагонів вирушили з Росії до Північної Кореї”.

“Наступного дня Північна Корея завантажила ці залізничні вагони, контейнери, після чого потяг повернувся до Росії”, – додав він.

“Постачання зброї з Північної Кореї є прямим порушенням резолюції Ради Безпеки ООН, тому сьогодні ми поділилися інформацією про ці порушення з групою експертів Комітету Радбезу з питань санкцій проти КНДР. Ми продовжимо говорити про ці порушення в Раді Безпеки разом із нашими союзниками й партнерами”, – наголосив представник Білого дому.

Він додав, що військова допомога Пхеньяна не змінила динаміки бойових дій в Україні, але Росія прагне надалі отримувати озброєння з КНДР.