Хронікерс

Гарячі українські новини

Операція “відплата” провалилася: Заява Міноборони РФ про знищення 600 військових ЗСУ у відповідь на удар по ПТУ в окупованій Макіївці викликала шквал критики

Російська пропаганда розкритикувала своє Міноборони за вигадану операцію “відплата”

Про це йдеться у повідомленні інституту вивчення війни (ISW), повідомляє Паляниця.

Слідкуйте за нами в телеграмі: гарячі оперативні новини тут

8 січня міноборони РФ оголосило, що російські сили провели “операцію відплати” проти українських військ у відповідь на удар по Макіївці, внаслідок якого загинули до 400 мобілізованих солдатів.

Російське відомство помилково заявило, що удару у відповідь було завдано по кількох пунктах тимчасової дислокації ЗСУ в Краматорську Донецької області, в результаті якого нібито загинули понад 600 українських військовослужбовців.

Цю заяву спростували ЗСУ, а також іноземні ЗМІ. Журналісти побували на місці удару в Краматорську і заявили, що він був по порожній школі.

Аналітики зазначають, що кілька російських воєнкорів та блогерів негативно відреагували на заяву міноборони рф, вказавши, що відомство часто пред’являє фейкові заяви. Пропагандисти розкритикували російське військове керівництво за те, що воно сфабрикувало історію, щоб “помститися” за удар по Макіївці замість того, щоб покласти на себе відповідальність за втрати, кажуть експерти.

“Застосування міноборони росії схеми подання скарг і відплати у свої операції створило негативний зворотний зв’язок з видатними представниками провоєнного російського інформаційного простору”, — пишуть в ISW.

Таким чином, Міноборони Росії створило петлю негативного зворотного зв’язку, в якому вона намагається реагувати на успіхи українських наступальних дій”, – йдеться у повідомленні.

“Реакція російського міноборони на удар по Макіївці вкотре відкрила можливість для рішучої критики російського військового керівництва щодо ведення війни”, – додають в ISW.