Хронікерс

Гарячі українські новини

На Львівщині СБУ затримала агента фсб, що допомагав окупантам збирати дані про українські стратегічні об’єкти (ФОТО)

Контррозвідка Служби безпеки викрила ще одного агента фсб у результаті багатоетапної спецоперації у Львівській області

Масштабну спецоперацію із виявлення та затримання чергового агента окупантів провела Служба безпеки України, передає Паляниця з посиланням на пресцентр СБУ.

Слідкуйте за нами в телеграмі: гарячі оперативні новини тут

Поплічником ворога виявився інженер одного з держпідприємств, розташованих на сході України, якого росіяни завербували після повномасштабного вторгнення в Україну. Спочатку він збирав інформацію про розміщення стратегічних об’єктів у південно-східних регіонах України.

Крім цього, він пропонував представникам країни-агресора свою допомогу у розробці новітньої радіолокаційної установки на основі відомостей щодо української РЛС.

Також, прикриваючись «відрядженням», агент їздив до Києва та Запоріжжя для виявлення об’єктів енергетики та залізничної інфраструктури, по яких ворог здійснював ракетні удари. На місці мав оглянути їхній технічний стан, рівень можливих пошкоджень і підготувати відповідний «звіт» для фсб.

Наступна його «поїздка» була до Львівщини, де він намагався встановити місцезнаходження об’єктів критичної інфраструктури. Отриману інформацію мав переправити ворогу у вигляді електронних координат та фотоматеріалів з прив’язкою до місцевості.

Розвідувальна інформація потрібна була ворогу для підготовки і проведення серії прицільних ракетних ударів по території регіону.

Однак, контррозвідники СБУ своєчасно викрили російського агента, поетапно задокументували його злочинні дії і затримали на спробі передачі агресору закритих відомостей.

Під час обшуку у затриманого виявлено мобільний телефон із доказами листування з ворогом та символіку комуністичного тоталітарного режиму.

На підставі зібраних матеріалів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за:

ч. 2 ст. 111 (державна зрада);
ч. 2, ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України. Суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.