Троє посадовців завдали держбюджету збитків на на понад 30 мільйонів гривень
Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про завершення досудового розслідування у справі щодо трьох учасників злочинної групи, які, за версією слідства, причетні до заволодіння 32 млн грн коштів державних підприємств, учасників концерну «Укроборонпром», передає Хронікерс.
Крім того, їм інкримінується замах на заволодіння коштами цих державних підприємств на суму понад 19 млн грн. На сьогодні детективи НАБУ відкрили матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.
Встановлено, що особи розробили злочинну схему заволодіння коштами, яка полягала у штучному залученні підприємством–спецекспортером продукції та послуг військового призначення іноземних компаній для виконання посередницьких послуг у зовнішньоекономічних контрактах. Зокрема, мова йде про компанії, які зареєстровані у Великій Британії та Чеській Республіці.
Попри те, що ці компанії не надавали жодних послуг, а робота фактично здійснювалася штатними співробітниками державного підприємства, протягом 2014–2019 років на їхні рахунки перерахували понад 560 тис. доларів США (еквівалент 13,3 млн грн) та майже 670 тис. євро (еквівалент 19,3 млн грн).
У подальшому ці кошти перераховували на рахунки фіктивних компаній та розподіляли між учасниками злочинної групи.
Серед підозрюваних:
– ексдиректор державного підприємства (на сьогодні обіймає посаду одного із заступників генерального директора АТ «Українська оборонна промисловість»);
– ексрадник директора підприємства–спецекспортера;
– бенефіціар приватної компанії.
Дії осіб кваліфіковано за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України.
- “Укроборонпром” показав реактивний дрон UAV-290, який може вражати цілі на відстані до 650 кілометрів
