Трамп заявив, що дав Кіту Келлогу 100 днів на завершення війни в Україн, але президент США проконтролює все сам
Про це йдеться у повідомленні видання The Wall Street Journal, передає Хронікерс.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал
Як пише видання, роль Келлога як спеціального посланника в Україні, ймовірно, є початковим кроком у мирних переговорах, які Трамп має намір контролювати особисто. Однак домовитися з президентом РФ Путіним виявиться значно складніше, ніж обіцяв Трамп під час передвиборчої кампанії.
Зазначається, що РФ не висловила жодної зацікавленості у співпраці з Келлогом. Водночас Кремль припускає, що взаєморозуміння між Трампом і Путіним може призвести до покращення відносин між РФ та США за президентства Трампа. Зокрема, Трамп і Путін заявили, що наразі не провели особистої розмови, але пообіцяли зробити це найближчим часом.
На думку колишнього радника з нацбезпеки США в адміністрації Трампа Джона Болтона, Трамп на майбутніх переговорах може змусити Київ піти на руйнівні поступки Москві. “Я думаю, що Путін знає, як грати з Трампом, а Келлог навряд чи стане стримуючим фактором проти впливу Путіна”, — зазначив Болтон.
“Він просто робитиме те, що скаже йому Трамп. Він може короткочасно протестувати, але Трамп обрав Келлога не за його незалежні судження”, — додав Болтон.
Колишні колеги Келлога пояснюють, що його призначили посланцем в Україні після того, як він у співавторстві написав мирний план, який критикував адміністрацію Джо Байдена за повільне надання військової допомоги та водночас звинувачував її у провокуванні Москви шляхом підштовхування Києва до вступу в НАТО.
Цей план було опубліковано аналітичним центром America First Policy Institute, що підтримує політику Трампа. У ньому закликали до припинення вогню і врегулювання конфлікту шляхом переговорів із застосуванням “пряників і батогів”, щоб змусити Росію та Україну сісти за стіл переговорів.
У виданні нагадали, що план Келлога рекомендував НАТО почекати з прийняттям України до Альянсу та запропонувати Росії послаблення санкцій в обмін на підписання мирної угоди. План також передбачав припинення військової допомоги Києву, якщо український уряд не погодиться на мирні переговори.
У WSJ зазначили, що кремлівські чиновники висміяли цей план як безперспективний.
Водночас політолог і експерт із питань оборони Центру стратегічних і міжнародних досліджень Сет Джонс назвав Келлога серйозним аналітиком, чия присутність в оточенні Трампа покликана надати ваги ухваленню рішень щодо України в Білому домі. Проте Джонс зауважив, що особисті нападки Кремля на Келлога і його план не обіцяють нічого доброго для будь-якої угоди.
“Переговори ще навіть не розпочалися, а вони вже атакують провідного американця, який бере в цьому участь. Це не виглядає сприятливим для переговорів або навіть для припинення вогню”, — зазначив він.