Хронікерс

Гарячі українські новини

Як команда МХП допомагає адаптувати й інтегруватися у мирному житті ветеранам війни

За ініціативи Програма “МХП Поруч” створено Центр із взаємодії з військовими та ветеранами, координатори та експерти якого безпосередньо спілкуються із захисниками та їхніми членами сімей і забезпечують індивідуальний супровід і всю необхідну підтримку

Про успішний діалог із бізнесом для реінтеграції та реадаптації Захисників, що повернулися з війни, йдеться в матеріалі на “УП. Життя“, передає Хронікерс.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал

Як повідомили на своєму Фейсбуці представники міжнародної компанії МХП, компанія веде активний діалог з бізнесом, громадами та владою на різних рівнях, результатом чого стали численні соціальні й культурні ініціативи, бо суспільство має приймати ветеранів з готовністю.

За словами заступника головного виконавчого директора зі сталого розвитку МХП Юрія Мельника, останнім часом програма “МХП Поруч” розширила перелік послуг, створили Центр із взаємодії з військовими та ветеранами, координатори та експерти якого безпосередньо спілкуються із захисниками та їхніми членами сімей і забезпечують індивідуальний супровід і всю необхідну підтримку.

“Маємо створювати умови та можливості для захисників, які повертаються, — каже Юрій Мельник. – А про результати програми найкраще свідчать відгуки учасників. Наш колега-ветеран Юрій Грицай з команди Кулінарної школи МХП розповів свою історію реінтеграції та реадаптації”.

Юрій Грицай воював ще з 2014, а навесні 2022 брав участь у боях за Луганщину, пішов на війну добровольцем. Після кількох важких контузій Юрій повернувся до цивільного життя й влаштувався на роботу в компанію МХП. Він пройшов курс реабілітації за програмою для співробітників, яка охоплює лікування та реабілітацію, правову та психологічну підтримку, соціальну реінтеграцію та професійну адаптацію.

Як йдеться в матеріалі, після важких поранень боєць мав серйозну травму шиї та голови, проблеми з опорно-руховим апаратом і потребував спеціального лікування. Перша реабілітація власним коштом не принесла бажаного результату.

“Коли влаштувався на роботу за програмою “МХП Поруч”, мені надали повну комплексну реабілітацію. Мав кілька разів сильні напади, проходив діагностику в лікарні, комплексне лікування. Це було дуже круто — розумію, що своїм коштом я б цього не зробив”, — розповідає Юрій.

Зараз Юрій Грицай працює фахівцем у Кулінарній школі МХП на Київщині, продовжує реабілітацію та отримує психологічний супровід.

Оремо Юрій відзначає атмосферу у колективі.

“Є повага, є вдячність за те, що не побоявся і пішов. Це приємно. Хороша атмосфера в колективі, в Кулінарній школі — тут як наша невеличка сім’я”, — розповідає Юрій Грицай.

Колеги Юрія називають мотиватором і людиною, яка надихає інших. Сам Юрій розповідає, що повернення до роботи мало певні складнощі, але допомогли підходи в компанії й підтримка колективу.

Ветеран мріє про перемогу та обіцяє особливу страву “від шефа” з цієї нагоди.

“Коли ми переможемо, перше, що я зроблю — це поїду до своїх братиків на кладовище, а потім зварю борщу нашого, українського. Не буду ніяку французьку кухню готувати. Наварю таку каструлю борщу смачного, літрів на 60. Не знаю, куди її діну, буду роздавати людям, бабуськам і в шпиталь хлопцям повезу”, — каже ветеран, шеф-кухар Юрій Грицай.