У Трапезній палаті Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” відкрилась культурно-просвітницька виставка «Молитва за Україну», створена за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, громадських організацій «In the heart with Ukraine» та «Кращий художник».
Організатор та автор ідеї – народний художник Володимир Козюк.
Проєкт об’єднав митців 23 митців з 12 міст України, які, попри жахіття війни, продовжують творити та нести світові меседж про незламність українського духу.
Центральна тема проєкту – образ «Української мадонни». Цей образ уособлює не лише Божу Матір, але й усіх українських жінок-матерів, які вірять у бога, перемогу та свою націю. “Цей проєкт показує сьогодення, звірства і злодіяння, що чинить росія, через образ матері. Він розкриває образи звичайних українських жінок-матерів, що, попри всі негаразди, вірять у Бога, Перемогу і Націю”, — зазначили організатори виставки.
“Кожна з 23 картин, представлених на виставці, несе в собі глибокий патріотичний зміст. Твори відображають реалії нашого часу, водночас підкреслюють непохитну віру в краще майбутнє”, — говорить художник Володимир Козюк.
Проєкт “Молитва за Україну” має глибоке філософське значення для української культури та суспільства в цілому. Генеральний директор заповідника Максим Остапенко зазначив, що стінописи лаврських храмів, які збереглися через історичні бурі, розповідають про те, чим жили українці в різні часи. І сьогодні, завдяки роботам митців, створеним під час цієї війни, можна побачити та зрозуміти, що ми відчували в цей період.
Відкрив виставку виконуючий обов’язки міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв:
«Кожен художник сьогодні прагне відобразити свої емоції у контексті війни. Навіть вже в нашому постійному спілкуванні з’явився термін «мистецтво війни». Але мені дуже хочеться, щоб з часом цей термін перетворився на «мистецтво перемоги». Адже історія свідчить про те, що війни закінчується. А переможці обов’язково приносять нові, зокрема й творчі та мистецькі рішення, які збагачують світову культуру», – зазначив т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
Проєкт Володимира Козюка має глибоке філософське значення для української культури та суспільства. Він нагадує нам, що попри всі труднощі, українці обирають жити для своєї держави, допомагати армії, опікуватися пораненими та творити для майбутнього.
Кожна з 23 картин на виставці має глибокий патріотичний зміст.
Твори відображають реалії нашого часу і підкреслюють непохитну віру в краще майбутнє. Проєкт об’єднав митців-патріотів з 12 міст України: Володимир Козюк (Вінниця), Олександр Охапкін (Олександрія), Іван Шишман та Злата Шишман (Ізмаїл), Анна Башликова та Валерій Шматько (Харків), Валерія Кузьменко та Євгенія Божко (Одеса), Віктор Чепінець (Хуст), Владислав Задворський (Ірпінь), Володимир Семчук (Івано-Франківськ) та Євген Піскунов (Київ).
На виставці були присутні дипломати з інших країн та народні депутати України. Своїми враженнями з кореспондентом Хронікерс поділилась депутатка Лариса Білозір:
“Дуже потужна виставка. Мені подобається, що деякі картини взагалі колективно писалися. Це не просто взяті образі зі стелі, це конкретні жінки, матері і дуже глибокі картини, вони відображають той чи інший регіон. Виставка ще раз підкреслює, що ми єдині, що наша сила в єдності. Такі виставки надихають”.
Виставка проходить у Трапезній палаті Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” (вул. Лаврська, 9) з 18 липня по 15 серпня 2024 року.
Проєкт реалізовано за підтримки Міністерство культури та інформаційної політики України та інформаційної політики України.
Співорганізаторами проєкту виступили:
✔️Національний заповідник Києво-Печерська лавра
✔️Національний музей народної архітектури та побуту України,
✔️У серці з Україною/In the heart with UkraineГО «У серці з Україною»,
✔️Громадська організація «Кращий художник»ГО «Кращий художник».
Організатори проєкту:
- Автор ідеї та організатор – Володимир Козюк , народний художник України.
- Кураторка проєкту – Оксана Старак-Повякель , мистецтвознавиця, заслужена працівниця культури України, генеральна директорка Національного музею народної архітектури та побуту України.
- Меценат проєкту – Олександр Свіщов, заступник президента громадської організації «In the heart with Ukraine».
- Керівник проєкту – Юрій Котик, президент громадської організації «In the heart with Ukraine».
- Науковий керівник – Віктор Косаківський, кандидат історичних наук, музеєзнавець, етнограф, мистецтвознавець, фольклорист, археолог, народний майстер, педагог.
- Адміністратор проєкту – Остап Ковальчук, заслужений діяч мистецтв України.
- Медіапідтримка – Микола Філонов
- Опрацювання матеріалів – Ганна Макаренко
- Перекладач – Володимир Козюк (молодший)
Фото робіт митців: